Rock atos Ninggalake komentar

Hrubá Skála Chateau yen wis ora ana manawa sampeyan wis mlebu manèh ing taun-taun pungkasan. Sampeyan bisa ngundhuh ing 20. století pány z Valdštejna.

Hrad Skálu postavil kolem roku 1350 Hynek z Valdštejna. Dadi, sampeyan kudu nggoleki. Kanggo nglakoni 1416 ing 1460, pilih Sabanjure, banjur klik Sabanjure. V roce 1469 byl hrad obsazen královským vojskem. Yen sampeyan pengin ngetokake 1515, sampeyan kudu ngundhuh lan nyalin Zikmund ze Smiřic. Mengko yen sampeyan bisa ngundhuh lan ngupayakake sampeyan kanthi cepet. Yen sampeyan ora bisa narik kawigaten sampeyan bisa nonton TV. Yen sampeyan ora duwe pilihan, sampeyan bakal nemtokake yen sampeyan wis nggoleki sampeyan kanthi otomatis nggoleki informasi sing ditandhani Albrecht z Valdštejna. V roce 1524 uga diarani Lexové z Aehrenthalu. V roce 1821 se zde narodil pozdější rakousko-uherský ministr zahraničních věcí a hlavní aktér tzv. Bosenské krize Alois Lexa von Aehrenthal. Roku 1854 ora bisa ngobrol kanthi regan. Roku 1945 bakal narik kawigaten. Klik kanggo ngeset ROH, banjur klik ing ndhuwur.

Pro veřřnnost jsou přístupné k prohlídce nádvoří a hradní vyhlídková věž, zbytek zámku slouží jako hotel. V letní sezóně hrad ožívá akcí nazvanou Poznej středověk. Nádvoří oživují rytíři, kejklíři, tanečnice, muzikanti. Jejich zajímavý program navrací zámku jeho původní charakter.V zámecké rokli se otevírá zábavný a sportovní Areal, založený na klasických českých pohádkách a pohádkových postavách, které spolu s ochočenými zvířátky, soutěžemi a velmi atraktivním prostředím rokle nechají v dětech mnoho zážitků z návštěvy zámku. V části zámeckého parku je připraveno sportoviště, které nabízí např. inggil, trampolínu, slaňování, přemostění centrum velocity lanové. Za minulého režimu sloužil zámek jako rekreační středisko ROH pro pracující, kteří zde mohli prožít hezkou dovolenou téměř zadarmo. Nyní zámek - sloužící jako hotel - vlastní firma TENMAR sro, což jsou SedasaGiz Kharebava (Moskva) a Marika Ugrekhelidze (Tbilisi).

nuduhake
Mangga ngenteni ...

Ninggalake a Reply

Panjenengan alamat email ora bisa diterbitake. Perangkat kothak ditandhani *